قیمت فروش انواع نبات

قیمت فروش انواع نبات با توجه به وزن و نوع مواد اولیه ای که در ساخت نبات بکار میرود و همین طور کیفیت و وزن آن پس از تولید از عوامل تاثیر گذار در قیمت فروش نبات می باشد.

عوامل موثر در تعیین قیمت فروش نبات

محصول نبات مانند سایر محصولات مختلفی که در بازار وجود دارند از لحاظ نوسانات قیمت تابع عوامل و شرایط مختلف و متعددی میباشد که از این جریانات و تحولات تاثیر می پذیرد و ثابت و پایدار نبوده ، نیست و نخواهد بود علی الخصوص در شرایط تورمی امروز و حال حاضر جامعه که قیمت ها هر روز و حتی اگر اغراق نباشد هر ساعت تغییر میکند.

اما عوامل یا به عبارت بهتر هزینه هایی که باعث تعیین قیمت فروش نبات مانند هر محصول دیگری میشود به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم بندی میشوند.

عوامل یا هزینه های ثابت مانند: هزینه های اجاره کارگاه یا کارخانه ، هزینه های تعمیرات ساختمان کارگاه یا کارخانه ، هزینه های تعمیرات و نگهداری ماشین آلات و تجهیزات ، هزینه های حقوق کارگران و کارمندان ، هزینه های مواد اولیه ، مالیات و آب و گاز و برق و تلفن و…

عوامل یا هزینه های متغیر مانند: شرایط رکود و تورمی جامعه و نوسانات بازار  که تاثیر گذار در این جریان هستند.

عوامل موثر در تعیین قیمت فروش نبات

قیمت فروش نبات در شهرهای مختلف

همان گونه که قبلا نیز اشاره کردیم شهرهای زیادی در کشور وجود داشته که از قدیم الایام به تولید نبات اشتغال داشته و دارند. و حتی جز شغل و حرفه اجدادی و خانوادگی مردم آن شهر ها نیز بوده است.

در شهرها یی که کارگاه ها و کارخانه های تولید نبات بیشتری وجود دارد نظیر مشهد، بجنورد، یزد و اصفهان و… به دلیل شرایط رقابتی و اینکه تولید کننده نبات بتواند سهم بیشتری از فروش داشته باشد و بتواند سایر رقبای خود را در بازار کنار بزند و در این عرصه دوام بیاورد باید در درجه اول محصول نبات خود را با کیفیت بالاتر

نسبت به بقیه تولید کرده و سپس با قیمت به نسبت پایین تر از رقبا به مردم بفروشد و سود کمتری را از فروش نبات در بازار داخل در نظر بگیرد که با راه کار صادرات و چشم انداز فروش در بازارهای خارجی می تواند سود مد نظر خود را چند برابر در عوض بازار داخل جبران کند.

اما در شهرهایی که کارگاه و کارخانه کمتری داشته و یا فاقد آن میباشند بدلیل کمتر بودن رقیب یا نبود آن محصول نبات ممکن است کیفیت پایینتری داشته و قیمت بالاتری فقط در همان شهر و نه کل کشور داشته باشد.

به همین علت است که برندهای معتبر و قدرتمند نبات در شهرهایی که رقابت در آن بیشتر است وجود دارند و به دلیل رفتار حرفه ای که در مشتری مداری و کیفیت بالای محصول نبات تولیدی شان دارند میتوانند خیلی راحت تر از بازار داخل فروش داشته باشند و در بازارهای جهانی هم اسم و رسمی برای خود دست و پا کنند و موفق باشند.

قیمت فروش نبات در شهرهای مختلف

قیمت انواع نبات

نبات در وزن ها و شکل ها و رنگ های مختلفی تولید و به شکل بسته بندی یا فله عرضه می شود و در فروشگاه ها و مغازه های مختلفی که رفته ایم دیده ایم بعضی نبات های تولیدی که معمولا از برندهای معروف و حتی صادراتی هستند در بسته های شیک و مجلسی فروخته و عرضه می شوند که به دلیل نوع بسته بندی و مواد با کیفیتی که در تولیدشان بکار رفته گران تر میباشند و از لحاظ بهداشتی برای مصرف کننده بهتر می باشند و اما نوع دیگر نبات که به نبات فله معروف است و به شکل کارتنی در ابعاد بزرگ و با وزن ها و حجم های بالا بوده که دارای قیمت کمتر و کیفیت پایین تری نسبت به نوع اول می باشد.  

قیمت انواع نبات

فروش انواع نبات

بر خلاف گذشته که تعداد شرکت ها و کارخانه ها و تولید کنندگان محصولات مختلف کم بود و همین طور جمعیت قدیم هم به مانند عصر ما زیاد نبود تنوع محصولات تولیدی آن ها هم گسترده نبود.

در طی زمان و با افزایش جمعیت  علاوه بر این که تعداد کارخانه ها و شرکت ها بیشتر شد تا بتوانند به نیازهای مردم پاسخ دهند و در این فضای رقابتی سنگین و نزدیک از هم سبقت بگیرند ، ایجاد تنوع در محصولات به عنوان راه کاری برای کنار زدن سایر رقبا و کسب سهم بیشتری از بازار  مد نظر تولید کنندگان همین طور  تولید کنندگان نبات قرار گرفت تا مانند بعضی محصولات دیگر که دارای تنوع گوناگون در بازار هستند نبات نیز در کشور در انواع مختلف به فروش برسد.

اما این که همه شرکت ها و تولید کنندگان نبات بتوانند انواع مختلف محصول نبات را تولید کنند این گونه نیست و بستگی به توان و ظرفیت تولیدی و سرمایه ای  آن مجموعه و همین طور تا حدودی می توان گفت به پذیرش آن نوع محصول خاص نبات در آن منطقه و جغرافیای اقلیمی دارد.

فروش انواع نبات در کشور بسته به نوع نیاز و تقاضای مشتری متفاوت می باشد و همه کارخانه ها و کارگاه ها یی که مبادرت به تولید نبات می کنند نوع خاصی از نبات را تولید میکنند. بعنوان مثال کارخانه هایی که در استان یزد نبات تولید می کنند نبات تولیدی شان بیشتر از نوع کاسه نبات و پرده نبات می باشد و کار خانه و مجموعه هایی که در استان خراسان نبات تولید می کنند بیشتر از نوع شاخه نبات و نبات چوبی است چون تقاضای این نوع از محصول نبات در این شهرها زیاد می باشد.

فروش انواع نبات

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما